Zdjęcia z II Biegu Pamięci 22.10.2017

Link do zdjęć znajduje się TUTAJ

22 października na terenie Nadleśnictwa Konstantynowo odbył się II Bieg Pamięci oraz zakończenie cyklu Mosińskiego Grand Prix 5-10-15. Niedzielny bieg miał na celu nie tylko aktywny wypoczynek, ale również upamiętnienie wydarzeń z dnia 20 października 1939 r., kiedy to na mosińskim rynku rozstrzelano 15 mieszkańców Mosiny i okolic.

Mimo deszczu na mecie stawiło się 205 zawodników. Bieg ukończyły 203 osoby. Na uczestników biegu czekały nie tylko malownicze okolice Nadleśnictwa Konstantynowa, ale również wszechobecne błoto. Trasa, mimo że nie była pagórkowata, okazała się wymagająca. Pierwszy na mecie zameldował się Mateusz Fabisiak z Mosiny (0:56:47). Zaraz za nim pojawił się Paweł Łączny z Czempinia (0:57:57). Trzecie miejsce zajął Michał Szczepaniak z Mosiny (1:02:39). Pierwszą kobietą na mecie była Agnieszka Kuster z Komornik (1:00:51). Jako druga dobiegła Agnieszka Załuska-Lipa z Mosiny (1:11:24). Trzecia była Emilia Bogucka z Mosiny (1:12:39).

Po wręczeniu pucharów za II Bieg Pamięci przyszła pora na podsumowanie rywalizacji w całym cyklu Mosińskiego Grand Prix 5-10-15, na który składał się styczniowy Bieg Zimowy po Wielkopolskim Parku Narodowym (10 km), majowy Bieg „Elegant na 5” (5 km) oraz październikowa 15 – Bieg Pamięci. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Fabisiak z Mosiny, drugie miejsce wywalczył Paweł Łączny z Czempinia. Natomiast trzecie miejsce na podium zajął Michał Szczepaniak z Mosiny. Pierwszą wśród kobiet okazała się Agnieszka Kuster z Komornik. Drugie miejsce wybiegała Agnieszka-Załuska Lipa (Mosina). Trzecie miejsce wywalczyła Emilia Bogucka (Mosina).

Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych dostępne są na stronie www.osirmosina.pl

Już teraz pragniemy poinformować, że zapisy na III Mosińskie Grand Prix 5-10-15 ruszają 15 listopada 2017 r. Wraz z nimi rusza druga edycja Króla Parku: ultramaraton na dystansie 60 km, półmaraton 21 km oraz 10 km nordic walking. Zapraszamy na strony: www.osirmosina.pl, www.mosinskiegp.pl, www.krolparku.pl